Feldberg Liftverbund

Pomer zjazdoviek (km)
9.5 11 4.8
Skipas (deň/týždeň)
37 eur / 208 eur
Sezóna
24. 11. 2018 – 8. 4. 2019

Potešenie z aktívne prežitej dovolenky

Wintersportzentrum Feldberg ponúka lyžiarom a milovníkom zimných športov čisté potešenie z aktívne prežitej dovolenky. Vyvážený mix zjazdových tratí ponúka všetko od najmiernejších rodinných zjazdov až po sofistikovanú FIS trať Svetového pohára. Návštevníkom sú k dispozícii početné lyžiarske školy a požičovne lyžiarskeho vybavenia aj skiservis. Každú zimu sa na Feldbergu stavia nový Snow-Funpark, v ktorom sa vybláznia milovníci freestylu. Zaujímavou a nie príliš rozšírenou chuťovkou je snowkitting, teda jazda na lyžiach pomocou vetra a ťažného „padáka“, ktorá sa dá absolvovať a perfektne užiť aj na rovinke. Práve pláne na Feldbergu sú pre snowkitting ako stvorené. Samozrejmosťou je aj hustá sieť bežeckých stôp v okolí areálu, kde si vyberú tak rekreační bežkári, ako aj náročnejší športovci.

Feldberg sa môže pochváliť 31 lanovkami, 55 kilometrami zjazdoviek a najmodernejšími vlekmi, to všetko z Feldbergu robí jedno z najatraktívnejších lyžiarskych stredísk v Nemecku. Moderné lanovky priamo na Feldbergu (jedna kabínková, jedna 6-sedačka, štyri 4-sedačky, dve 2-sedačky) a 23 vlekov prepravia za hodinu viac než 24-tisíc lyžiarov na štartovaciu rampu tých najkrajších miestnych tratí. Najdlhším zjazdom je modrý Rothausabfahrt, dlhý asi 3 kilometre. Asi päť kilometrov dlhá zasnežená plocha zaručuje zjazd do údolia. Pod združenie lanoviek Feldberg patria okrem samotného Feldbergu taktiež strediská Altglashütten, Belchen, Menzenschwand, Muggenbrunn, vleky Notschrei a Todtnauberg.


Keď si dáte pauzu

Ak navštívite Feldberg na začiatku februára 2019, máte šancu stretnúť svetovú elitu v boardercrosse. Viac info na: https://www.liftverbund-feldberg.de/Erlebnisse/Veranstaltungen/FIS-Snowboard-und-Ski-Cross-Weltcups