Garmisch-Classic

Pomer zjazdoviek (km)
7.2 23.6 9.2
Skipas (deň/týždeň)
45 eur / 347 eur
Sezóna
7. 12. 2018 – 31. 3. 2019

Ikona lyžiarskeho sveta

Garmisch-Partenkirchen, už len vyslovenie tohto slova vyvoláva u milovníkov zimných športov príjemné mravčenie a túžbu vyraziť za bielymi kulisami Alpspitze, Waxensteinu a Zugspitze. Pôvodne oddelené mestečká Garmisch a Partenkirchen sa v roku 1936 spojili, aby vytvorili zázemie pre konanie štvrtých zimných olympijských hier, ktoré zaniesli tieto dve malé obce definitívne do mapy lyžiarskeho sveta. Na úpätí najvyššej hory Nemecka Zuspitze sa nachádza svetoznámy zimný raj s nespočetnými športovými možnosťami. Väčšina zjazdoviek medzi Hausbergom a Osterfelderkopfom a taktiež v okolí Hexenkesselu na Kreuzecku má stredný stupeň náročnosti. Výborné lyžiarske schopnosti vyžaduje takmer tisíc metrov dlhý zjazd Kandaharu. V lyžiarskej oblasti Garmisch-Classic sa nachádza najväčší výber zjazdoviek v celom regióne. Ich náročnosť sa radí od tých najťažších, určených aj pre svetové preteky a tým aj skúsených športovcov, ako je zjazdovka Kandahar, až po tie najmenej náročné, ktoré sú určené začiatočníkom a rodinám s deťmi. Tunajšie zjazdovky ponúkajú zábavu pri lyžovaní až do jari.

Absolútnu záruku kvalitnej snehovej pokrývky ponúkajú zjazdovky priamo na Zugspitze, okrem toho si návštevníci užijú aj pocit, že lyžujú na najvyššie položenom mieste v Nemecku. Na vrchol tejto najvyššej hory Nemecka, Zugspitze, sa môžu návštevníci dostať dvoma spôsobmi: buď nasadnú do zubačky, alebo do lanovky, ktorá ich vyvezie až na zasnežený vrchol hory. Tu sa môžu začiatočníci na širokých a nenáročných tratiach učiť začiatkom tohto zimného športu, trénovaní jedinci si potom užijú jazdu na náročnejších tratiach, napríklad v Bielom údolí.

Pre prvé opatrné pokusy na doskách, či už lyžiach, alebo snouborde, sa dobre hodia menšie zjazdovky v regióne Zugspitzland. Pre začiatočníkov sú tak určené zjazdovky vo Farchante, Oberau, Grainau a Eschenlohe, práve tu si určite užijú veľa zábavy a pritom sa v ideálnych podmienkach naučia, ako si jazdu na zjazdovkách čo najlepšie užiť.

Tip pre tých najmenších: Na Hausbergu sa nachádza špeciálny detský svet – cvičná lúka, atrakcie pre tých najmenších a pohyblivý koberec – tu bude o malých návštevníkov skvele postarané.


Keď si dáte pauzu

Vyrazte na najvyššiu horu Nemecka Zugspitze (2 966 m). Dá sa tam dostať dvoma spôsobmi – vlakom Zugspitzbahn, alebo lanovkou Eibsee-Seilbahn. Otvorí sa vám výhľad tak na bavorskú stranu Álp, ako aj na Tirolsko. Na Zugspitze sa nachádza veľký areál pre snoubording s prekážkami, U-rampami a jedinečnou superpipe.


Forbes tip

Od ponuky aprés-ski v tomto stredisku môžete očakávať naozaj veľa. Naozajstnú romantickú noc vo dvojici môžete zažiť v iglu dedinke na Zugstpitze. Nočný život, zábava, kultúra, pešie túry, sánkovanie, curling, korčuľovanie, fitnes a relaxácia, posedenie pri víne a dobrom jedle, to je Garmisch-Partenkirchen.


Čo so sebou: bežky, sánky, snežnice, plavky

Sánkovanie si hostia môžu užiť dosýta, ale večer, na osvetlenej zjazdovke, to je predsa len niečo špeciálne. Túto zábavu si môžu užiť tak rodiny s deťmi, ako aj veľkí návštevníci. Lanovkou Hausbergbahn sa ide v stredy a piatky (medzi 17. a 20. hodinou) až nahor, kde na športových nadšencov čaká 3,9 km dlhá zjazdovka, na ktorej si toto špeciálne večerné sánkovanie môžu užívať plnými dúškami. Adrenalínový tip je trasa od chaty St. Martin na Grasbergu. Táto sánkarská trasa má 1,6 km, ale hore si musí svoje sane každý vytiahnuť pekne sám. Potom už na ne len naskočí a užíva si rýchlu jazdu späť dole do údolia. Námaha stojí určite za to, pretože úplne hore sa vydávajú len trénovaní a odhodlaní jedinci.

Niečo pre romantikov

Kto má radšej pohodlie, ten sa pekne zababuší do teplej deky a nechá sa zasneženou zimnou krajinou previezť na saniach ťahaných koňmi. Romantickú jazdu si veľmi obľúbil už bavorský kráľ Ludwig II. Tento jedinečný romantický zážitok vám v regióne Zugspitzland môže ponúknuť hneď niekoľko rodinných firiem