Cortina d’Ampezzo

Pomer zjazdoviek (km)
45 55 20
Skipas (deň/týždeň)
50 eur / 269 eur
Sezóna
30. 11. 2018 – 1. 5. 2019

Olympijská noblesa obkľúčená vrcholkami Dolomitov

Legendárna Cortina, kráľovná lyžovania v srdci Dolomitov, miesto, kde nájdete najkrajšie a najprudšie talianske zjazdovky vinúce sa medzi skalnými stenami. Cortina d’Ampezzo, svätostánok lyžovania, ponúka 120 kilometrov zjazdoviek, 35 lanoviek a vlekov a svahy vinúce sa až tesne pod vrcholky trojtisícoviek. Zlé jazyky tvrdia, že Cortina pripomína skôr noblesnú starú dámu utopenú v norkovom kožuchu, holdujúcu niekedy trochu ošumelému luxusu s prehnanými cenovkami a spomínajúcu na časy pred šesťdesiatimi rokmi, keď miestne svahy hostili olympijské hry. Ale Cortina vie byť aj moderná a vibruje dobrodružstvom, má ho poriadnu dávku pre všetkých závislákov od adrenalínu. Nájdete tu napríklad nový snowpark pre fanúšikov freestylu a tiež tú najčernejšiu zo všetkých čiernych zjazdoviek v oblasti Dolomity Superski. Na svoje si prídete, aj keď vaše srdce túži skôr po pokojných zážitkoch. Tohto roku je napríklad v Cortine novým trendom pomalé lyžovanie, ktorému sú teraz zasvätené niektoré zjazdovky v oblasti Faloria. Tam priamo na svahu postavili lavičky a relaxačné zastávky pre tých, ktorí nechcú len letieť nadol, ale radi by sa tiež chvíľu iba tak kochali výhľadom a tou pohodou talianskeho La Dolce Vita.


Keď si dáte pauzu

Choďte si zakorčuľovať na olympijský štadión, vyskúšajte curling, zajazdite si na snežnom bicykli fatbike. Alebo okúste život miestnej smotánky a rozmaznajte sa heli-skiingom, lyžovačkou, na ktorú vás vysadí vrtuľník, alebo jazdou na ľade v pretekárskom aute pod dohľadom profesionálnych jazdcov rely.


Tip partnera: Keď sa vydáte na freeride

... bude sa vám hodiť Gore-Texový lyžiarsky set Teton od Peak Performance. Predĺžená bunda, pod ktorú nemá prašan šancu sa dostať, a otepľováky, ktoré k nej ľahko vďaka špeciálnemu systému pripnete. Vodný stĺpec 28.000 mm a priedušnosť <9 RET sľubujú, že sa v ňom budete cítit v maximálnom pohodlí a celá koncentrácia môže ísť smerom k vašim zážitkom. Všeobecná rada pre freeride je, že musíte mať voľnosť pohybu a mysle, až potom začína to poriadne dobrodružstvo mimo zjazdovky. Užite si to!

Forbes tip: Kde bývať

Uprostred horskej lúky stojí štýlový, aj keď moderný alpský hotel Dolomiti Lodge Alvera. Vnútri nájdete veľký kozub, dizajn snúbiaci dizajnovú hravosť s drevom a príjemné wellness.

https://dolomitilodge.eu/en/

Čo so sebou

Kite: Nadšení krotitelia vetra by si určite nemali doma nechať „padák“, pretože na kitovanie na snehu sú svahy Cortiny ako stvorené.

Korčule: Olympijský štadión v Cortine vo svojich útrobách skrýva aj korčuliarsky ring, ktorý je otvorený po celý rok a môžete na ňom trénovať napríklad piruety.

Výbavu na freeride: Pre milovníkov svahov neohraničených zjazdovkami a fanatikov do jazdy v prašane je Cortina dobrou destináciou. Len si zabaľte povinné vybavenie na freeride: lavínový vyhľadávač, lopatu, sondu a lavínový batoh.