Samnaun

Pomer zjazdoviek (km)
47 143 49
Skipas (deň/týždeň)
50 eur / 229 eur
Sezóna
22. 11. 2018 – 1. 5. 2019

Cieľ športových lyžiarov

Obrovský lyžiarsky areál Silvretta Arena tvorí päť osád spojených expresnými a pohodlnými lanovkami. A zatiaľ čo za kopcom, cez hranicu s Rakúskom, leží luxusný až skoro snobský Ischgl, tak tu v Samnaun je úplne iná atmosféra. Navyše pokojnejšia a vyššie položená švajčiarska strana má viac prašanu a lepšie výhľady. Silvretta Arena je destinácia pre športových lyžiarov, ktorí nepotrebujú pozlátku, len kvalitné služby a poctivé kilometre špičkovo upravených zjazdoviek. A tu ich nájdu bohato – vyše dve stovky, a to vo všetkých náročnostiach. Užijete si tu aj prvú dvojposchodovú lanovku sveta, najväčšiu vo Švajčiarsku, ktorá uvezie 180 cestujúcich. Vedie zo Samnaun na Alp-Trida a tvorí spojenie Silvretty s rakúskym Ischglom. Nebuďte prekvapení, keď sa do osád v Samnuan začnú schádzať ľudia na nákupy. Tu je totiž jediná švajčiarska bezcolná zóna, a tak tu ušetríte na alkohole, kozmetike aj benzíne.


Keď si dáte pauzu

A zastavte sa v miestnej mliekarni Sennerei. Majú tú degustačné stredy s prehliadkou výroby, ochutnáte klasický horský syr bergkäse aj miestne špeciálne mutschli. Ubytovaní v Samnaun majú väčšinou zadarmo vstup do múzea a taktiež výlety s horským sprievodcom do hôr. Skúste napríklad prechádzku na snežniciach. Po náročnom dni sa zrelaxujte v saune a bazéne, zájdite do Alpenquell Spa.


Tip partnera: Keď je zima a prší...

... predstavte si páperovú, ale nepremokavú bundu. To je Frost Dry Down od Peak Performance, ktorá bola ocenená ako Gold Winner na veľtrhu ISPO v kategórii Down Layer. Bunda je z dvojvrstvovej tkaniny, ktorej komory sú vyplnené prachovým perím. Jej povrch je pevný a vďaka špeciálnemu materiálu môže z diaľky pripomínať kožu, navyše je mierne elastanová, takže je veľmi pohodlná. Ideálna bunda do nepriaznivého počasia do mesta aj prírody.

Forbes tip: Kde bývať

Luxusné apartmány Alpin Lodge & Spa majú všetko, čo poriadne bývanie v horách mať má. A k tomu vlastnú saunu s výhľadom na hory, kde môžete večer naplánovať, čo všetko zlyžujete ďalší deň.

http://www.alpinlodge.ch/de/alpinlodge/alpinlodge-samnaun-ravaisch.html

Skvelé pre deti

Pre malých lyžiarov majú v Samnaun snežné ihrisko, rozprávkovú zjazdovku a tiež niekoľko vlastných snehových parkov.


Čo so sebou

Bežky: Okrem tréningového kolieska majú v Samnaun v údolí bežecké trate upravené na klasiku aj na korčuľovanie.

Snežnice: Skúste trasu z Alp-Trida, ktorá vedie cez Hüttenboden a pláne pod Piz Ot.