Praděd-Klobouk

Pomer zjazdoviek (km)
9 4.5 0.7
Skipas (deň/týždeň)
okolo 23 eur / 132 eur
Sezóna
december - apríl

Pre zjazdárov i bežkárov

Lyžiarske stredisko Praděd – Klobouk nájdete v Malej Morávke – Karlov, jednej z najväčších lyžiarskych oblastí v Jeseníkoch. K dispozícii je tu dokopy 18 zjazdoviek všetkých náročností v celkovej dĺžke približne 14,5 kilometra. Zjazdovky sú pravidelne upravované a väčšina je umelo zasnežovaná. Na svoje si tu prídu aj bežkári, keďže v okolí sú strojovo upravované bežecké trate, ktorých dĺžka je 70 kilometrov.

Ski areál Karlov má dobré podmienky pre rodiny s deťmi. Ponúka šesť modrých zjazdoviek na širokých a miernych svahoch. Novinkou je pozvoľná rodinná zjazdovka s dĺžkou 1450 metrov.

Lyžiarsky areál Klobouk, ktorý sa rozprestiera pod rovnomenným vrcholom, nájdete v obci Malá Morávka neďaleko Pradědu. Vďaka charakteru zjazdoviek je tento areál rajom pre náročných lyžiarov a snoubordistov, keďže tu nájdete jedinú čiernu zjazdovku v ski areáli Karlov. Milovníci rýchlej jazdy si navyše môžu dopriať aj najvyššie prevýšenie v okolí.

Lyžiarske stredisko SKI Karlov zahŕňa celkom tri lyžiarske areály, okrem Pradědu a Klobouku tam patrí aj Čerťák. Zatiaľ čo prvé dva spomínané nájdete v Karlove pod Pradědem, Čerňák sa nachádza v neďalekom Horním Václavově. Lyžiarske areály sú prepojené skibusom a platí tu spoločný skipas. Vo všetkých areáloch je parkovanie zadarmo.

Tip partnera: Kde bývať

Ako v inom svete sa budete cítiť v hoteli Art & Design MIURA v Beskydách.  Okrem toho, že ho obklopuje golfové ihrisko, ktoré sa v zime mení v bežkársky areál, môžete sa tu po dni strávenom na niektorých z okolitých zjazdoviek poriadne zohriať v úžasnom SPA. Zbierka cien za naj wellness hovorí za všetko. Výnimočnosť MIURY dokresľuje fakt, že sa tu doslova na každom kroku stretávate s umením. A to nie s hocijakým. Obdivovať tu môžete diela umelcov ako Andy Warhol, Damien Hirst a mnohých ďalších. Takú kolekciu nenájdete v žiadnom inom hoteli na svete.