Alta Badia

Pomer zjazdoviek (km)
70 52 8
Skipas (deň/týždeň)
50 eur / 269 eur
Sezóna
1. 12. 2018 – 31. 3. 2019

Lyžovanie pre pôžitkárov

Tento rezort uprostred Dolomitov je takisto známy svojimi zjazdovkami, ako aj ďalšími potešeniami zmyslov. Obľúbený je nielen u talianskej smotánky, ale tiež u všetkých lyžujúcich gurmánov. Luxusné stredisko vo výške 2 000 metrov má na 15 štvorcových kilometroch šesť michelinských hviezd a každý rok ponúka veľký gourmet festival a tiež Wine Skisafari, keď môžete pri lyžovaní ochutnať, čo sa predchádzajúceho roku urodilo na juhotirolských svahoch. Lyžovačka s degustáciou sa koná na horských chatách prepojených zjazdovkami. V Alta Badii sa každoročne koná tiež gourmet festival A Taste for Skiing, keď sa na miestnych horských chatách zídu michelinskí kuchári. Ale nebojte sa, Alta Badia nie je iba o dobrom jedle a pití – to najdôležitejšie, perfektne upravený sneh a krásne svahy, tu, samozrejme, hrajú prím. Miestne zjazdovky sú súčasťou ikonického lyžiarskeho okruhu Sella Ronda, možno najväčšieho lákadla zimných Dolomitov. V Alta Badii nájdete aj trate, ktoré zídu len tí najodvážnejší. Náročné zjazdy na masíve Sella, ako napríklad Vallon alebo trať svetového pohára Gran Risa v dedinke La Villa, uspokoja každého profíka. Ale viac než polovica zjazdoviek v Alta Badii je označená modro, takže aj menej skúsení lyžiari môžu preskúmať celý rezort a užiť si výhľady na vrcholky Sasso di Santa Croce, Sassongher a Lavarella. A spektakulárna Corvara ponúka možno najkrajšie lyžovanie v Dolomitoch.


Keď si dáte pauzu

Máte radi históriu? Vydajte sa na Friedenstour, horskú túru okolo vrcholu Col di Lana. Tu počas 1. svetovej vojny bojovali rakúski cisárski horskí poľovníci proti členom talianskych jednotiek Alpini. Korzujte po dedinkách Alta Badie a určite sa zastavte v miestnych lahôdkach, kde ochutnajte syry, marmelády a sušené mäso od miestnych farmárov. Dvakrát mesačne sa tu tiež koná nočná prechádzka na snežniciach.

Forbes tip: Kde bývať

Vybrať len jeden zo všetkých tých skvelých hotelov v Alta Badii je taká malá Sofiina voľba. Lagació Hotel Mountain Residence je však nielen krásny, so skvelým spa a saunou s výhľadom na hory, ale ponúka tiež špeciálnu jogistickú miestnosť, aby ste boli celú lyžovačku v zene, a na pitie vodu z miestneho prameňa. Na recepcii vám navyše radi poradia so všetkým od odporúčania tých najlepších zjazdoviek až po zorganizovanie zimnej lezeckej expedície alebo vyhliadkového letu vrtuľníkom.

https://www.lagacio.com/en/hotel-san-cassiano/1-0.html 


Kde sa najesť

Alta Badia je raj všetkým foodies zasľúbený. Ak patríte medzi nich, nesmiete minúť hotel Rosa Alpina a miestnu reštauráciu St. Hubertus šéfkuchára Norberta Niederkoflera, ktorá je ako jedna z mála v Taliansku ocenená hneď tromi michelinskými hviezdami. Vyskúšajte jeho ikonické jedlo Bol raz jeden pstruh alebo napríklad gnocchi z červenej repy s chrenom. Na konci marca príďte na Wine Skisafari, na zjazdovkách a horských chatách sa najsevernejšie talianske vinice každý rok vytasia so skvelými kúskami odrôd Lagrein, Pinot blanc, Sauvignon, Gewürztraminer – a keď ich ochutnávku skombinujete s lyžovačkou pod azúrovým nebom, ochutnáte tú pravú esenciu La Dolce Vita.

Skvelé pre deti

Mierne svahy, pozvoľné zjazdovky, niekoľko snowparkov pre deti, veľká ponuka lyžiarskych škôl a tiež škôlka, kam môžete svoje ratolesti bez obáv odložiť. Alta Badia fandí deťom a lyžujúcim rodičom.


Skvelé pre snoubordistov

Do Alta Badie jazdia snoubordisti už od 80. rokov, a tak niet divu, že tu nájdete príjemný snowpark so zábavnými skokmi aj freestylovou traťou. Alta Badia tiež láka na freeride v prašane.


Skipass a jeho rozsah

Je súčasťou Dolomiti Superski, ktorý platí i v iných strediskách (dohromady 420 lanoviek a vlekov).


Čo so sebou

Bežky: Alta Badia ponúka desiatky kilometrov upravených tratí, vyrazte napríklad do údolia Armentarola.

Veľa peňazí: Tento rezort je preslávený svojimi luxusnými obchodmi. A to, že je obľúbený medzi talianskou smotánkou, sa odráža aj na cenách v reštauráciách, hoteloch a službách.

Plavky: V Alta Badii nájdete veľa možností, kde si odpočinúť a nechať sa rozmaznávať na masáži, vo vírivke alebo vo wellnesse so saunou. Skúste napríklad hotely Tofana alebo Gran Paradiso v San Cassiane alebo Alpine Hotel Ciasa Lara v La Ville.

Skialpy: Milovníci hlbokého snehu sa zvezú z vrcholu Sass Pordoi cez malebné údolie Val Mezdi do dedinky Colfosco.