Klausberg

Pomer zjazdoviek (km)
14 14 5
Skipas (deň/týždeň)
33 eur / 196 eur
Sezóna
2. 12. 2018 – 8. 4. 2019

Raj pre deti na lyžiach aj bez nich

Skiarena Klausberg ležiaca vo výške 2 500 metrov nad morom na južnej strane Zillertalských Álp a vysoko nad údolím Ahrntal (Valle Aurina) je ideálne miesto na lyžiarsku dovolenku s deťmi. Okolo nich sa točí hneď niekoľko atrakcií, ktoré rezort ponúka – od špeciálnej lyžiarskej detskej arény Klausi-land s čarodejným slalomom po dinopark s detskými skokmi v snowparku. Navyše v Klausbergu nájdete lyžiarsku školu so štyrmi desiatkami inštruktorov a tiež alpský tobogan. Že sa tu špecializujú na deti, však neznamená, že by skiarena Klausberg bola len pre začiatočníkov – skvele si tú zalyžujú všetci. Holé carvingové svahy rozbúšia srdce každého športovca. V rámci jedného skipasu navyše môžete otestovať aj susedný rezort Speikboden, ktorý je hneď na náprotivnom kopci a ponúka zábavný mix zjazdoviek od tých najľahších po brutálne zjazdy.


Keď si dáte pauzu

V cene každého skipasu je jedna jazda na horskej dráhe Klausbergflitzer, nenechajte si ujsť túto akčnú jazdu s týmto výhľadom na zasnežené hory. Skúste organizované výpravy na snežniciach po okolitých hrebeňoch. Za romantikou choďte do blízkeho mestečka Campo Tures, kde majú čarovné vianočné trhy a stredoveký hrad Taufers.

Forbes tip: Kde bývať

Uložte sa na spánok v horskom hoteli Aurina Lodges v lone alpskej prírody. Božský pokoj okolo bude balzam na vaše mestom unavené nervy. A znavené telo tu po lyžovaní zrelaxujete v ich krásnom spa.

https://www.aurina-lodges.com/en/


Skvelé pre deti

Klausberg je so svojimi miernymi širokými svahmi a atrakciami pre deti ako stvorený. Rezort bol navyše niekoľkokrát vyhlásený ako jedno z najlepších talianskych lyžiarskych stredísk pre rodiny s deťmi.

Skvelé pre snoubordistov

V snowparku (alebo funparku, ako mu tu hovoria) pomenovanom Funtaklaus vo výške 2 400 metrov sú od začiatku decembra nachystané presne vybrúsené rampy pre vysoké skoky, niekoľko zábradlí na trénovanie trikov a tiež viacero boxov.


Čo so sebou

Snežnice: Možností, kam vyraziť, je tú celý rad. Obľúbená je napríklad trasa na St. Johann. Ďalšie značené trasy vedú z hornej stanice lanovky na Speikboden. Skúste napríklad trasu na Trejer Alm, ktorá je vhodná aj pre začiatočníkov.