Speikboden

Pomer zjazdoviek (km)
21 6 11
Skipas (deň/týždeň)
32 eur / 203 eur
Sezóna
1. 12. 2018 – 28. 4. 2019

Sauna a noc v iglu na svahu

Toto malé, no priateľské stredisko leží na začiatku údolia Tauferer Ahrntal (Valle Aurina) a dobre sa dopĺňa so skiarenou Klausberg vzdialenou len desať minút. Dohromady ponúkajú Speikboden a Klausberg takmer 80 kilometrov zjazdoviek (na jeden skipas) a hlavne zábavný mix pre začiatočníkov aj lyžiarskych profíkov, ktorí sa na miestnych čiernych zjazdovkách tiež nudiť nebudú. Snowpark v Speikbodene nadchne okrem lyžiarov tiež snoubordistov, ktorým naservíruje všetko, po čom ich srdcia dychtivé po adrenalíne túžia. A okrem toho tiež fascinujúce výhľady na viac než 80 trojtisícoviek v okolí. Vychutnať si ich môžete nielen počas jazdy, ale aj pri západe slnka zahriati zo sauny. Nemusíte do nej nikam ďaleko – saunu majú v Speikbodene priamo na svahu.


Keď si dáte pauzu

Skúste organizované výpravy na snežniciach po okolitých hrebeňoch alebo vyrazte na výlet po okolí na vlastnú päsť. Počas slnečných dní sa kochajte pohľadom na padáky, ktoré zo Speikbodenu štartujú, a ak ste trochu do vetra, rozhodne si skúste preletieť sa na tandeme s niektorým z miestnych pilotov. Dovolenka v horách získa vo vzduchu úplne nový rozmer. Za romantikou choďte do susedného mestečka Campo Tures, kde majú čarovné vianočné trhy a hrad Taufers.

Forbes tip: Kde bývať

V okolí je síce hneď niekoľko krásnych hotelov s exkluzívnym spa (za všetky napríklad päťhviezdičkový Alpen Palace), ale skúste raz odložiť luxus výmenou za zážitky a uložte sa na spánok priamo na svahu v ľadovom iglu. Zima vám nebude, nebojte sa, o to sa postarajú postele s kožušinou a páperové spacie vaky. V cene je aj večera plná juhotirolských špecialít.

https://www.kreaktiv.it/en/ahrntal-aktiv/mountainiglu/


Skvelé pre snoubordistov

Dokonalý snowpark nebude nudiť ani skúsenejších jazdcov, ale ponúka trate aj pre začiatočníkov a rampy na testovanie prvých skokov. Milovníci freestylu a snoubordoví profíci tu nájdu všetky propriety na cibrenie svojich otočiek, skokov a pretekárskych trikov.

Čo so sebou

Plavky: Alebo aspoň lufu, ak preferujete saunovanie au naturel. V Speikbodene totiž majú saunu priamo na zjazdovke, lyžiari sa v horskom iglu môžu vo vybraných dňoch ohriať zadarmo.

Sánky: Spomeňte si na to, aké to bolo v zime na prázdninách u babičky a koľko ste si užili zábavy na saniach. V Speikbodene majú najdlhšiu juhotirolskú sánkarskú dráhu – to už stojí za to na chvíľu odložiť lyže aj dosku a ísť sa prejsť po zadku. Sane tu však, pre prípad, aj požičiavajú.

Snežnice: Tratí na pešiu výpravu snehom je tu hneď niekoľko. Skúste napríklad trasu na Trejer Alm, ktorá je vhodná aj pre začiatočníkov.

Paraglajdingovú výbavu: Ak patríte medzi „padáčkarov“, nezabudnite doma vybavenie, pretože Speikboden je v lete známou zastávkou pre všetkých európskych paraglajdistov a lieta sa tu aj v zime.