Skiareál Benecko

Pomer zjazdoviek (km)
2.9 1.7 0.9
Skipas (deň/týždeň)
okolo 20 eur / 102 eur
Sezóna
8. 12. 2018 – 31. 3. 2019

Vzdušné kúpele v Krkonošiach

Vzdušné kúpele v Krkonošiach – tak znie slogan tohto krkonošského tradičného lyžiarskeho strediska. Okrem klimatických kúpeľov pre dospelých je tu kráľovsky postarané aj o deti. Tie môžu bezpečne trénovať prvé oblúčiky v detskom parku Havrland s pohyblivým pásom na jednoduchšiu prepravu malých lyžiarov. Druhý pohyblivý pás je k dispozícii návštevníkom Family Areny, priestoru plného slalomov, skokov, vĺn aj výučbových pomôcok na svahu, s napojením na rozmanité zjazdovky všetkých druhov náročnosti. Family Arena je skrátka priestor, kde sa zabaví celá rodina. 

Na Benecku sú malým aj veľkým k dispozícii taktiež dve snowtubingové dráhy. Svahov vhodných na sánkovanie alebo bobovanie je na Benecku kopa. A ak už vás bolia nohy, zatiaľ čo deti vybehnú na kopec šupom, vy sa môžete nechať vyviesť na posuvnom páse, keď so sebou budete mať svoj skipas. :) Jedným z najkrajších sánkarských zjazdov je ten viac než kilometer dlhý, so štartom od rozhľadne na Žalom k hotelu Žalý. V stredisku pôsobia tri rôzne lyžiarske školy a tri rôzne požičovne lyžiarskeho vybavenia. Ubytovanie pre celú rodinu je k dispozícii v mnohých typických krkonošských chalupách, penziónoch a privátoch.

Na rodiny pamätá Benecko aj v rámci cenníka skipasov, tu totiž nechýbajú rozličné typy výhodnejšieho rodinného "jazdného".


Keď si dáte pauzu

Ak si chcete odpočinúť od lyží alebo snoubordu, vyskúšajte niektorú z bežeckých tratí, na ktorých sa môžete venovať klasike aj korčuľovaniu. Z ďalších aktivít vyberáme sánkovanie a bobovanie.