Černá hora – Pec

Pomer zjazdoviek (km)
19.3 23.1 1.2
Skipas (deň/týždeň)
okolo 31 eur / 160 eur
Sezóna
1. 12. 2018 – 7. 4. 2019

Večerné lyžovanie i gurmánska gastronómia

Skirezort Černá hora – Pec je skvelé stredisko pre zimné športy na východe Krkonôš. Lyžiarske centrum zahŕňa 5 propojených areálů ve východních Krkonoších – Černú horu, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velkou Úpu a Svobodu nad Úpou. Tunajšie zjazdovky ležia v nadmorskej výške 500 – 1 260 m a majú dĺžku až tri kilometre, tým pádom sa radia medzi najdlhšie v Českej republike.

Vychutnajte si až trojkilometrové zjazdovky, nechajte sa vyviesť jedinou osemmiestnou kabínkovou lanovkou v Českej republike alebo najrýchlejšou, modernou vyhrievanou šesťsedačkou Hofmanky Express. Černá hora však nie je areálom len pre skúsených lyžiarov. Veľkú detskú lokalitu LIVE park Formánky nájdete v tesnej blízkosti hlavných zjazdoviek. Vybavený pojazdnými kobercami a výučbovými pomôckami poskytuje park ideálne zázemie pre lekcie lyžovania vedené oficiálnou školou SkiResort Live. Súčasťou parku sú aj snowtubingové dráhy, animačné programy a babysitting, požičovňa lyžiarskeho vybavenia a rodinná Hospůdka na Formánkách. 


Kde sa najesť

Ak hľadáte pohodu rodinného hotela spolu s kvalitnou gastronómiou. Nemal by vašej pozornosti ujsť Hotel Vyhlídka.

http://www.vyhlidkahotel.cz/

Keď si dáte pauzu

Ak sa chystáte na Černú horu, nenechajte si ujsť rozhľadňu Panorama na Černej hore, ktorá vás po výstupe 106 schodov odmení nádherným výhľadom do okolia. Dobre situovaná rozhľadňa, ktorá je pôvodne stĺp lanovej dráhy umiestnený v nadmorskej výške 1 289 metrov, vám poskytne krásny kruhový výhľad na väčšiu časť Krkonôš – na horu Sněžku, ďalej na Podkrkonošie, Náchodsko, Orlické a Jizerské hory. Rozhľadňa Černá hora je pre verejnosť otvorená od 1. januára 1998. Má výšku 25,7 metra a výhľadová plošina je v 21 metroch. 


Večerné lyžovanie

Na Černej hore nájdete aj najdlhšiu zjazdovku pre večerné lyžovanie v Česku, a síce 1,6 km dlhú Protěž, s rovnomennou útulnou reštauráciou pri dolnej stanici lanovky.