Rokytnice nad Jizerou

Pomer zjazdoviek (km)
7.5 4.8 1.4
Skipas (deň/týždeň)
okolo 25 eur / 120 eur
Sezóna
15. 12. 2018 – 1. 4. 2019

Raj pre lyžiarov i snoubordistov

Jedno z najväčších lyžiarskych centier v Krkonošiach leží v nadmorskej výške 1 315 m. V Rokytnici si môžu bez problémov užiť lyžovanie začiatočníci a aj skúsení lyžiari, ktorých už Krkonoše neprekvapia. 

Lyžiarsky areál Horní Domky sa rozkladá v Hornej Rokytnici nad Jizerou na južných svahoch Lysej hory v nadmorskej výške 657 – 1 315 m n. m. Svojou rozlohou, ukážkovými zjazdovkami a vybavenosťou sa môže rovnať s najlepšími lyžiarskymi strediskami v ČR. Areál je obľúbený predovšetkým pre veľkú rôznorodosť a rozľahlosť zjazdových tratí, ktoré dosahujú celkovú dĺžku 14,4 km a miestami šírku až 100 m. Pre priaznivcov snoubordingu je k dispozícii snowpark, ktorý je vybavený niekoľkými skokmi, rôznymi prekážkami a malým tyčovým vlekom. V okolí je k dispozícii 57 km bežeckých tratí, tie nadväzujú na ďalšie trate v Krkonošiach. Z Horných Domkov sa môžete napojiť na bežeckú krkonošskú magistrálu. Pre deti je určený detský Milka park, kde si osvoja základy lyžovania a snoubordingu. Pre lyžiarov a snoubordistov je v skiareáli Horní Domky pripravených 6 tyčových vlekov a 2 štvorsedačkové lanové dráhy s celkovou prepravnou kapacitou 7 620 osôb za hodinu. 

 

Forbes tip

Priamo uprostred lyžiarskeho areálu leží horská chata Skácelka, ktorá je v nadmorskej výške asi 900 metrov a je oázou všetkým hladným a unaveným športovcom.

https://www.onthesnow.cz/krkonose/rokytnice-nad-jizerou/kamery.html


Skvelé pre deti

Veľa netradičných atrakcií, darčekov ale i občerstvenie plné energie. Keď chcete vyskúšať niečo nové, keď sa vám práve nechce stáť v dlhom rade pri vleku, keď si chcete odpočinúť, alebo sa napríklad iba ohriať. Za vyskúšanie stoja RC skútre pre milovníkov rýchlych strojov. Pre súťaživých lyžiarov (ale nielen pre nich) je pripravený beh na tandemových lyžiach, guľomet alebo obrí prak, ktorým sa zostreľujú bandasky, či výuka snoubordingu. Samozrejmosťou je relax zóna, pretože odpočinok musí byť. Príďte sa na chvíľu uvelebiť na pohodlné ležadlá a zahriať sa horúcim nápojom. Určite vám príde vhod čokoládový nápoj Milka, káva Jacobs Krönung, ovocný nápoj Tang alebo napríklad čaj.​ Viac informácií nájdete na www.milkafunpark.cz.