Špindlerův Mlýn

Pomer zjazdoviek (km)
7.3 13.4 3.7
Skipas (deň/týždeň)
okolo 39 eur / 200 eur
Sezóna
7. 12. 2018 – 14. 4. 2019

Zážitok pre všetkých

Skiareál Špindlerův Mlýn je najväčšie lyžiarske stredisko v Českej republike. Tento členitý krkonošský rezort je každý rok dejiskom mnohých významných športových udalostí. Celkovo 24 kilometrov upravovaných lyžiarskych terénov v Špindlerovom Mlýne, prístupných na jeden skipas, sa nachádza v areáloch Svatý Petr a Hromovka a ďalej v areáloch Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Viac než polovica zjazdoviek je vybavená výkonným systémom technického zasnežovania, pre freestylerov sú tu 2 snowparky a U-rampa. Skiareál ponúka online nákup skipasov prostredníctvom portálu gopass.cz. A čo je pre lyžiarov v jednotlivých častiach skiareálu pripravené?

Svatý Petr

Najvyhľadávanejšia súčasť celého skiareálu, kde si svoje trate vyberie naozaj každý. Na lyžiarov tu čakajú dlhé a predovšetkým široké modré zjazdovky, ale taktiež pretekárska čierna FIS World Cup pista pre veľmi dobrých jazdcov. Prepravu lyžiarov zaisťujú tri lanové dráhy a päť vlekov. Pre vyznávačov freestylu je vo Svatom Petri každoročne budovaný snowpark, ktorého súčasťou aj U-rampa. 

Hromovka

Lokalita Hromovka sa môže pochváliť jednou z najdlhších osvetlených zjazdoviek. Ide o členitú, stredne náročnú (červenú) trať, ktorá je vhodná skôr pre zdatnejších lyžiarov.

Medvědín

Lyžiarsky areál Medvědín v severozápadnej časti Špindlerovho Mlýna sa rozkladá na svahoch rovnomennej hory, ktorá je zároveň najvyšším lyžiarskym bodom v Špindlerovom Mlýne. Pod vrcholom Medvědína pri výstupnej stanici lanovky sa nachádza fotopoint, kde sa môžete vyfotiť s prekrásnou panorámou Krkonôš za chrbtom. 

Kvalitná čierna a červená medvědínska zjazdovka je určená predovšetkým pre náročnejších lyžiarov. Medvědín je lanovkou spojený s areálom Horní Mísečky. 

Horní Mísečky

Pre začiatočníkov a rodinné dovolenky s deťmi je z celého Špindlu najvhodnejší lyžiarsky areál Horní Mísečky, ktorý ponúka 3 lyžiarske vleky a vždy kvalitne upravené najmiernejšie zjazdovky pre začínajúcich lyžiarov a snoubordistov, ale taktiež snowpark s vlastným vlekom. Bežecké trate na Horných Mísečkách sú východiskovým miestom na hrebeňové túry.

Labská

Areál Labská bol vybudovaný na trase pôvodného lyžiarskeho vleku Labská. Trasa lanovky je oproti tej pôvodnej o 300 metrov dlhšia a vedie až k bežeckej trati na Horní Mísečky. V tejto časti sa nachádza 1 770 metrov dlhá stredne náročná červená zjazdovka, na ktorej lyžiari prekonávajú prevýšenie 310 m.

Davidovy boudy

Davidovy boudy v posledných rokoch znovu ožívajú. Zatiaľ čo v 90. rokoch objekty chátrali, v roku 2008 došlo k zmene majiteľa. Vďaka novému vlastníkovi boli budovy rekonštruované. V tejto lokalite sa nachádza rovnomenný lyžiarsky vlek spolu so stredne náročnou (červenou) traťou Davidovky, dlhou 1 500 metrov. Na tejto piste sa lyžuje len na prírodnom snehu.
Špindlerův Mlýn má pre návštevníkov vybudovanú rozsiahlu infraštruktúru, či už ide o sieť požičovní športového vybavenia a skiservisov (pod jednotnou značkou Špindl Motion), sieť lyžiarskych škôl Skol Max s certifikovanými lyžiarskymi inštruktormi, alebo sieť lyžiarskych škôlok, ktoré nájdete pri všetkých hlavných lyžiarskych vlekoch vo všetkých častiach skiareálu. Ponuku prémiových služieb rozširuje aj sieť Špindl Motion Shops, luxusných obchodov so športovým vybavením a doplnkami.


Keď si dáte pauzu

V Špindlerovom Mlýne nie je núdza ani o nelyžiarske aktivity. Súčasťou skiareálu je bobová dráha a svah priamo určený na sánkovanie, ale aj snowtubingová dráha, ľadová stena aj klzisko. Mesto ponúka nový akvapark, v ktorom si prídu na svoje deti aj dospelí (detský bazén, bazén, vodný hríb, vírivky, sauna), tenisové a squashové kurty, bowling, športovú strelnicu alebo golfový simulátor.

Forbes tip

Samozrejmosťou je pestrá ponuka gastronomických služieb: Panoramatická samoobslužná reštaurácia Na Pláni s veľkou vonkajšou terasou alebo reštaurácia Medvědín so širokým výberom pokrmov českej aj svetovej kuchyne. Ďalším tipom je reštaurácia Svatý Petr pri dojazde zjazdoviek, odkiaľ môžete cez deň sledovať dianie na snehu z vyhrievanej panoramatickej terasy a po večeroch prežiť nezabudnuteľné après-ski párty. Pre návštevníkov, ktorí si potrpia na štýl a na luxus, je tu nóbl quattro® BAR s každodennou Happy hour a drinky za akciové ceny. 

http://www.hory-krkonose.cz/restaurace/restaurace-na-plani.spindleruv-mlyn.html