Snowparadise Veľká Rača

Pomer zjazdoviek (km)
6.2 7 0.8
Skipas (deň/týždeň)
29 eur denný
Sezóna
8. 12. 2018 – 31. 3. 2019

Nadpriemerne terénne zjazdovky pre expertov

Veľká Rača v Kysuckých Beskydách má nielen veľmi atraktívnu polohu v blízkosti hraníc s Českom i Poľskom, ale hlavne jej severozápadné svahy majú, na beskydské pomery, zjazdovky s nadpriemernými terénnymi parametrami. Navyše sú plne obslúžené lanovkami – dvoma fixnými 4-sedačkami a jedným telemixom. Areál je rozčlenený do troch prepojených lokalít – najobľúbenejšia a najmiernejšia je Dedovka, o poznanie menej frekventovaná a príjemne športová Marguška a najvzdialenejšie, zato najmodernejšie vybavené Lalíky. Lyžiarske stredisko, ktoré je vhodné pre začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov, disponuje dvoma lyžiarskymi vlekmi. Jeden z vlekov je detský vlek s dĺžkou cca 120 m, ale poslúži aj pre dospelých začiatočníkov. Druhý vlek má dĺžku 500 m a prevýšenie 95 m. Lyžiarske zjazdové trate sú zasnežované snežnými delami a každodenne upravované. V stredisku je k dispozícii pravidelne udržiavaný snowboardový park, v ktorom je naprojektovaných celkovo 6 prekážok. V lyžiarskom areáli môžete využiť služby detskej lyžiarskej školy so skúsenými inštruktormi lyžovania a snowboardingu. Obľúbenou atrakciou je snowtubing, čo je vlastne jazda na snežnom kolese vo vyhradenom snežnom tobogane. Na svahu si užijete aj sánkovanie, zjazd na boboch, a ak máte radi bežky, je tu pre vás dostupný aj bežkársky okruh.

 


Keď si dáte pauzu

Okrem lyžovania ponúka stredisko veľké množstvo ďalších športových aktivít. Priamo na svahu si môžete zvýšiť adrenalín na bobovej dráhe alebo si otestovať svoju zručnosť v lanovom parku a na lezeckej stene.

Forbes tip

Hodnotenie deväť a pol z desiatich, práve toľko dávajú hostia apartmánom Willowa, ktoré sa nachádzajú na poľskej strane vo Szczyrku. Nádherné miesto, ideálne pre páry. 

http://apartamentywillowa.pl/

 


Kde sa najesť

Pre gastroturistov a labužníkov je tu moderná útulná reštaurácia, ktorá ponúka kuchyňu založenú na regionálnych surovinách, poctivom varení a skúsenostiach kuchárov. https://www.kysuckakoliba.sk/