Ponte di Legno – Tonale

Pomer zjazdoviek (km)
24 61 15
Skipas (deň/týždeň)
44 eur / 212 eur
Sezóna
3. 11. 2018 – 19. 5. 2019

Na ľadovci aj na slnečných južných svahoch

Odvtedy, ako sa lyžovanie za priesmykom Passo Tonale prepojilo gondolou so susedným rezortom Ponte di Legno, vzniklo na západe Talianska príjemne veľké lyžiarske stredisko, ktoré ponúka všetko, čo máme v horách radi. Sto kilometrov rozmanitých terénov, lyžovanie v troch tisícoch na strmom ľadovci Preseno, ostré lesné zákruty severných svahov Ponte di Legno aj široké pokojnejšie zjazdovky na južných svahoch nad Tonale pre tých, ktorí majú radi jazdu na pohodu. Horské slniečko, pizza, pasta a bombardino sú samozrejmosťou. Dvojstredisko Ponte di Legno – Tonale je tiež raj pre freeriderov a skialpinistov, jazdia sem aj špecializované zájazdy, keby ste si netrúfli na vlastnú päsť.


Keď si dáte pauzu

Skúste výjazd na snežnom bicykli fatbike alebo niektorú zo spanilých jázd na snežných skútroch. Môžete vyraziť aj na nočný výlet na snežniciach, alebo okúste nejaké úplne nové zimné radovánky. Skúste zimné lezenie alebo kiting. V Ponte di Legno sa dajú zariadiť napríklad výlety so psím záprahom vrátane jednodenných kurzov, ako viesť sane ťahané sibírskymi huskyami.

Forbes tip: Kde bývať

Pre tých, ktorí fandia zimnej romantike a ubytovaniu priamo na zjazdovke, je tu Il Faita. Starú kamennú chalupu vo svahoch vysoko nad údolím jej majitelia prestavali na príjemný hotelík s reštauráciou. Toto miesto možno neoplýva luxusom, ale jeho malebnosť vás chytí za srdce.

http://www.ilfaita.it/en/winter-at-faita/


Skvelé pre deti

Hlavne južné svahy nad Tonale sú bezpečne široké a mierne, v rezorte majú tiež niekoľko detských snowparkov a špecializovaných škôl, takže deti môžete ráno odovzdať inštruktorom a vyzdvihnúť si ich až popoludní po lyžovaní.

Skvelé pre snoubordistov

Miestny snowpark je dlhý a ponúka niekoľko vyšších skokov a príjemne zvlnenú trať pre zábavu pri zjazde.


Skipas a jeho rozsah

Je súčasťou Skirama Dolomiti, takže môžete využiť i lanovku v rezorte Madonna di Campiglio, Pinzolo a v okolí Brenty.


Čo so sebou

Snežnice: Na prelome januára a februára sa pri splne konajú prechádzky na snežniciach. Na tradičnom pochode „caspolada al chiaro di luna“ sa zúčastňuje niekoľko stoviek nadšencov a štartuje z dediny Vezza d’Oglio.

Bežky: Vo Val di Sole majú upravené trate a nie je nič lepšie ako zapojiť po zjazdovom lyžovaní aj trochu iné skupiny svalov a pretiahnuť sa na bežkách v lesoch okolo.

Kite: Ak patríte medzi nadšených krotiteľov vetra, nezabudnite si doma výbavu, pretože na kitovanie na snehu sú južné svahy nad Passo Tonale ideálne. Kituje sa napríklad na pláni nad lanovkou Valdobio, v údolí je aj niekoľko škôl.