Ski areál Jasná - Chopok

Pomer zjazdoviek (km)
21.6 18.7 7.7
Skipas (deň/týždeň)
35 eur / 178 eur
Sezóna
26.12.2018 – 3.4. 2019

Dlhé zjazdovky všetkých obtiažností

Nízke Tatry, kto by o nich ešte nepočul? Druhé najnavštevovanejšie pohorie na Slovensku a najdlhšie pohorie vôbec. Zatiaľ čo väčšina turistov mieri do strediska Jasná v Demänovskej doline a na okolité vrcholy, na dobrodruhov tu čaká napríklad 100 kilometrov dlhá hrebeňovka a množstvo zapadnutých kútov, kam veľa ľudí nezavíta. Chrbticou Nízkych Tatier je približne 80 kilometrov dlhý hlavný hrebeň, ktorý je sedlom Čertovica rozdelený na dve časti – západné Ďumbierske Tatry a východné Kráľovohoľské Tatry. Sú to práve Ďumbierske Tatry, ktoré sú vyššie a kde sa týči najvyšší vrchol celých Nízkych Tatier – Ďumbier (2 046 m n. m.). Neďaleko od neho stojí nemenej známy Chopok (2 024 m n. m.). Táto oblasť je zďaleka tou najnavštevovanejšou, a to nielen v lete. Na severných aj južných svahoch Chopku nájdete množstvo zjazdoviek, ktoré sú prepojené hornou stanicou lanovky, stojacou hneď vedľa vrcholu Chopku, a dohromady tvoria najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Najobľúbenejším východiskovým miestom na mnoho krásnych výstupov je Demänovská dolina na severnej strane Nízkych Tatier. Odtiaľ sa môžete vydať ako na hojne navštevovaný Chopok a Ďumbier, tak aj na pokojnejšie miesta s krásnymi výhľadmi – napríklad Krakovu hoľu (1 752 m n. m.) alebo Sinú (1 560 m n. m.). Na oba tieto vrcholy sa vyráža od Demänovskej jaskyne slobody, najväčšej slovenskej jaskyne.

 


Keď si dáte pauzu

Simulátor voľného pádu je jedinečný aerodynamický tunel s kruhovou presklenou letovou komorou s priemerom 4,3 metra a celkovou výškou 14 metrov. V tejto komore prúdi vzduch rýchlosťou až do 300 km/hod a vytvára tak identické podmienky ako pri voľnom páde. https://www.hurricanefactory.com/tatralandia/sk

Forbes tip

Hotel Bešeňová situovaný priamo v areáli vodného parku Bešeňová ponúka ubytovanie spojené s regeneráciou a procedúrami vo Wellness centre Harmónia. Hostia si pobyt vo wellness užijú za zvýhodnené ceny. Voda z hĺbky 1 987 metrov má blahodarné účinky na zdravie, najmä na pohybový aparát a dýchacie cesty. 

https://hotelbesenova.sk/sk/

 


Kde sa najesť

Na úpätí svahu pod Chopkom čaká na hostí tradičná horská koliba Jasná.  V útulných priestoroch pri kozube nájde svoje miesto až 40 hostí, ktorí si môžu užiť klasické liptovské špeciality a tradičnú domácu kuchyňu.

http://kolibajasna.sk/