Nebelhorn/Oberstdorf

Pomer zjazdoviek (km)
3 6 4
Skipas (deň/týždeň)
48 eur / 236 eur
Sezóna
8. 12. 2018 – 1. 5. 2019

Svetoznáme skokanské mostíky

Oberstdorf je pokojné mestečko s vilovou perifériou a svetoznámymi skokanskými mostíkmi. V kulise Allgäuských Álp ponúka päťdesiatkilometrovú porciu zjazdoviek, rozdelenú medzi vrcholy Nebelhorn, Fellhorn a Söllereck, pričom ďalšie centrá sú v susednom rakúskom údolí Kleinwalsertal, kde platí spoločný skipas.

Domovským kopcom Oberstdorfu je Nebelhorn, kde štartuje v troch sekciách visutá kabína priamo z okraja mesta. Vrcholový kotol s hlavnou spleťou zjazdoviek vrcholí „len“ v 2 224 m n. m. a je otočený k slnku, ale napriek tomu je snehovo veľmi spoľahlivý (až do mája!). Prevládajú celkovo široké červené, len miestami prudšie zjazdovky s mnohými terénnymi zlomami a inými členitosťami, obslúžené dvoma sedačkami. Hlavným a už príjemne rozsiahlym areálom Oberstdorfu je Fellhorn, z ktorého zjazdovky klesajú prevažne na nemeckú, jedna potom aj na rakúsku stranu. Dominujú tu zľahka hravé až neposedné červené zjazdovky priemernej šírky, ktorým kraľujú dva dlhé zjazdy do údolia – do Nemecka je vydarený červený, do Rakúska ľahšiu červenú trať prerušujú aj občasné rovinky. Lanovkový park je vekovo vyvážený s pohodlnými a rýchlymi lanovkami na obľúbenejších tratiach a zánovnejšími sedačkami na kratších alebo okrajových svahoch. Z Oberstdorfu vybieha slepé údolie Kleinwalsertal, kde pokračuje aj ponuka zjazdoviek. Hoci je údolie prístupné len z nemeckej strany, územne už patrí k Rakúsku. Vďaka lyžiarskej hojdačke na Fellhorne je možné z Nemecka prelyžovať do Rakúska a skibusom sa presunúť aj do ďalších centier – Ifenu a Walmendingerhornu.


Keď si dáte pauzu

Vyjdite si lanovkou na Söllereck a budete vo vytržení. Ak nemáte radi výšky, uspokojte sa s krásnou bobovou dráhou. Tá je dlhá 850 metrov a okrem parádnych výhľadov ponúkne ostré zatáčky a mnoho skokov, na ktorých zažijete pocit beztiaže. Tí odvážnejší sa môžu vydať na päťhodinovú túru po okolitých vrcholkoch, ktorá zahŕňa aj chôdzu po visutom lane. Samozrejme, s istením. Trúfnete si?

Forbes tip

Necelých sedemsto metrov od vleku sa môžete ubytovať v malom romantickom hotelíku, ktorý sa už štyri roky teší zo skvelých recenzií. http://www.gams-oberstdorf.de/


Kde sa najesť

Tradičná, ale aj moderná gastronómia sa dá ochutnať v michelinskej reštaurácii rodiny Straussovcov. http://www.loewen-strauss.de/?utm_source=tripadvisor&utm_medium=referral