Val d’Isère

Pomer zjazdoviek (km)
170 78 52
Skipas (deň/týždeň)
54 eur / 283 eur
Sezóna
17. 10. 2018 – 5. 5. 2019

Olympijské zjazdovky a nočný život

Ak sú miestni rodáci niečím známi, tak počtom medailí, ktoré pozbierali na olympiádach a vo svetovom pohári. Takže ak si chcete špičkovo potrénovať, tak vo Val d’Isère nájdete luxusné podmienky. Prepojením so susedným mestečkom Tignes a svahmi okolo neho vznikla skiaréna Espace Killy, rozsiahla sieť troch stoviek kilometrov šikovne pospájaných a priestorných zjazdoviek. Tento obrí rezort vám ponúkne rozmanité atraktívne trate, ale aj dobrodružstvo mimo nich – freeride si tu užijú začiatočníci, ktorí tu môžu nabrať prvé skúsenosti, ale aj profíci. Svahy Val d’Isère sú však preslávené hlavne ostrými čiernočiernymi zjazdmi, impozantnou olympijskou traťou Face a Rhône Alpes, na ktorej sa jazdili majstrovstvá sveta. Val d’Isère aj Tignes sa navyše môžu pochváliť zjazdovkami na ľadovci, takže sezóna sa tu nekončí ani v lete.


Keď si dáte pauzu

Okrem obligátneho spa alebo klziska, ktoré tu majú tiež, otestujte aj trochu inú zimnú zábavu. Adrenalín do krvi vám vyplaví ľadový okruh a jazdy na ňom. Už je len na vás, či prídete s nadupaným SUV, požičiate si motorku, alebo napríklad iba buginu.

Forbes tip: Kde bývať

Vyššie to už nejde. Vyjdite hore na La Solaise a ubytujte sa v najvyššom hoteli vo Francúzsku, v bývalej budove lanovky v závratných 2 551 metroch nad morom. Do nového La Refuge de Solaise sa vošla ubytovňa, niekoľko luxusných apartmánov aj veľký 23-metrový bazén.

https://lerefuge-valdisere.com/en/


Skvelé pre deti

Na troch stovkách kilometrov miestnych zjazdoviek si nájdu ideálne trate aj úplní začiatočníci. Vo Val d’Isère sú navyše k rodinám priateľskí – majú tu služby horskej opatrovateľky, takže môžete deti odložiť a ísť si bez obáv zalyžovať, a pre malých horalov tu ponúkajú celý zábavný program: deň na ratraku, lekcie lyžovania alebo snoubordu s inštruktorom a ďalšie aktivity.

Skvelé pre snoubordistov

Val Claret, La Daille, Swatch snowpark. Vo Val d’Isère a Tignes sa ani nadšenci do freestylu nudiť nebudú. Na profíkov tu čaká U-rampa, crossová dráha, zábradlia a skoky. V snowparkoch tu však majú aj trate pre začiatočníkov. V Tignes je navyše snowpark vybavený systémom Shoot my Ride, takže môžete svoju jazdu natočiť a hneď zdieľať.


Čo so sebou

Plavky: Rozhodne nebudete ľutovať. Inak by ste totiž nemohli skúsiť miestne Aquasportif centrum, kde pár tempami v bazéne alebo relaxom v horúcej vírivke vyliečite všetky tie jazdením unavené svaly, o ktorých ste po dlhom lete už ani nevedeli, že ich máte.