Šumava

Vzácna Šumava

Šumava, to nie sú iba južné Čechy. Pohorie sa tiahne od Chodska po Lipensko cez dva české kraje – juhočeský a plzeňský. Zaberá územie s veľkosťou 1671 km2 a je tak napríklad väčšie ako Hongkong. Pohorie sa rozprestiera na veľkej časti okresu Klatovy, ktorý je rozlohou najväčší v krajine a na jeho území, v oblasti Železnorudska, nájdete napríklad známe jazerá Černé a Čertovo.  

Národný park Šumava je najväčším svojho druhu v republike. Zachováva si prírodný ráz s horskými smrečinami, ľadovcovými jazerami, slatinami a rašeliniskami, ktoré sa inde v takom rozsahu vidieť nedajú.

Park je priamo napojený na chránenú krajinnú oblasť, ktorá mu tvorí niečo ako ochranný štít a od roku 1990 je súčasťou biosférickej rezervácie vyhlásenej organizáciou UNESCO. Spolu s nemeckým parkom Bavorský les tvoria jednu z najväčších súvisle zalesnených plôch v strednej Európe.

Šumana má skrátka, čo ponúknuť. Vydajte sa do pralesa Boubín,po stopách ľadovcových jazier alebo jednoducho len čerpajte energiu či športujte. Pokiaľ máte malé deti, nenechajte si ujsť Lipno a jeho okolie.

Obrázek rezortu není k dispozici
5 5 5
Detail
NÁJDENÉ STREDISKÁ
Pomer zjazdoviek (km)
10.2 2 0
Skipas (deň/týždeň)
okolo 19 eur / 105 eur