Lipno

Pomer zjazdoviek (km)
10.2 2 0
Skipas (deň/týždeň)
okolo 19 eur / 105 eur
Sezóna
december - marec

Rodinné Lipno

Lipno je skiareál pre rodiny s deťmi. Na tie sa tu myslí predovšetkým. Zjazdovky sú mierne a široké, ide teda o ideálne miesto pre prvé oblúčiky. S nadmorskou výškou 740 až 900 metrov nad morom patrí Lipno medzi nižšie položené strediská. O zásoby umelého snehu sa tu stará 60 snežných diel.

Pri bezplatnom centrálnom parkovisku priamo pri lanovke nájdete reštaurácie, après-ski bary, skiservis, požičovňu alebo lyžiarsku školu. Zaplávať si môžete v neďalekom Aquaworlde, v blízkosti je tiež bobová dráha, bowling, wellness alebo športová hala.

Pre potreby lyžiarskej školy je vyhradená celá jedna zjazdovka plná slalomov, zvieratiek a ďalších výučbových prvkov. Klopené zatáčky a skoky si môžete vyskúšať na miestnej skicrossovej trati, ku ktorej tohto roku pribudla druhá a obe sa prepojili tunelom. Tou ľahšou sa môžu preháňať deti, druhá, o trochu náročnejšia, je určená pre skúsenejších lyžiarov.

S novou dráhou sa dĺžka zjazdoviek predĺžila na 12,2 kilometra. Lipno tak v súčasnosti disponuje 12 zjazdovkami, snowparkom, meranou traťou so slalomom a dvoma detskými výučbovými ihriskami – Fox parkom a Bambini parkom. Tie sú vybavené pohyblivými pásmi.

Vzhľadom na to, že areál je zameraný predovšetkým na deti, veľmi tu dbajú na bezpečnosť. Na svahu pribudli bezpečnostné prvky ako plôtiky a matrace, na lanovke Lipno Express zas ochranné rámy pre deti. Na bezpečnosť na zjazdovkách dozerá takzvaná „Skipatrola“, teda tím zložený z najskúsenejších inštruktorov tamojšej lyžiarskej školy. Tá je, mimochodom, s počtom 200 inštruktorov najväčšia v Česku.

Na Lipne sa bude páčiť aj bežkárom. Strojovo sa tu upravuje asi 40 kilometrov bežeckých stôp vedúcich šumavskou krajinou.


Keď si dáte pauzu

Keď vás lyžovanie omrzí, vyrazte na Chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza na vrchole lyžiarskeho strediska. Môžete si odtiaľ prezrieť zimnú Šumavu, lipenské jazero a pri dobrej viditeľnosti zahliadnete aj vrcholky Álp.

https://www.stezkakorunamistromu.cz/


Čo so sebou

Korčule: Až deti omrzí lyžovanie, vezmite ich na ľad. Keď lipenské jazero zamrzne, môžete sa preháňať po takzvanej Lipenskej magistrále, ktorá je najdlhšou prírodnou upravovanou korčuliarskou dráhou na svete. Meria jedenásť kilometrov a na šírku má osem metrov.