Arlberg

Pomer zjazdoviek (km)
132 123 53
Skipas (deň/týždeň)
55 eur / 324 eur
Sezóna
30. 11. 2018 – 28. 4. 2019

Anton aus Tirol a jeho après-ski

Najväčší rakúsky lyžiarsky rezort sa rozkladá na hraniciach Tirolska a Vorarlberska, najzápadnejšej časti krajiny. Na horských vrcholoch a stráňach sa tu vinie 305 kilometrov zjazdoviek od predvlani kompletne prepojených necelou stovkou lanoviek a vlekov. Komplexnú ponuku zjazdov, ktoré uspokoja aj začiatočníkov, ale na svoje si tu prídu hlavne skúsenejší lyžiari, navyše dopĺňa 200 kilometrov trás pre freeride. Oblasť Arlbergu nadchne milovníkov športovej histórie, tu sa totiž pred 114 rokmi konali vôbec prvé lyžiarske preteky v Alpách, tu sa ocitnete v naozajstnej kolíske zimných športov. Stredísk prepojených do veľkého rezortu Arlberg je hneď niekoľko, zmieniť však rozhodne musíme známy St. Anton, kde sa divoké lyžiarske párty začínajú už popoludní na zjazdovke, a pokojnejší Lech Zürs ležiaci vysoko v horách s puncom samozrejmého luxusu. Masívu Arlbergu dominuje vrchol Vallugy, z ktorého vedú aj freeridové trasy nadol do údolia.


Keď si dáte pauzu

Užite si trochu detinského nadšenia na miestnych sánkarských dráhach. Alebo uvoľnite telo aj hlavu v miestnych kúpeľoch Arlberg Well s dizajnovými bazénmi, príjemné je to hlavne večer vonku vo vyhriatej vode. V susediacej kongresovej hale sa často konajú koncerty, takže môžete zážitky na snehu doplniť aj trochou kultúry.

Forbes tip: Kde bývať

Betón, drevo, sklo. Všetko namixované s vkusom a citom pre dizajn do modernej architektúry organických liniek. Ak máte radi dizajnové bývanie a fandíte minimu materiálov a maximálnemu efektu, bude sa vám páčiť v hoteli Arlmont.

https://www.arlmont.at


Kde sa najesť

Luxusný rezort Lech v Arlbergu je skoro povinnou zastávkou všetkých gurmánov na lyžiach. Srdce (a maškrtný jazýček) zarytých foodies sa poteší aj v St. Antone, kde nájdu jednu z najvyššie položených špičkových reštaurácií v Európe. Podvečer ich lanovka Galzigbahn vyvezie až do nadmorskej výšky 2 086 metrov na večeru na naozaj vysokej nohe. Okrem vynikajúcich chodov sa podáva aj skvostný výhľad na St. Anton am Arlberg. V hlavnej role je tu však šéfkuchár Matthias Weinbuhrer, respektíve jeho vynikajúce výtvory.

Skvelé pre snoubordistov

V Arlbergu na nich čaká hneď niekoľko snowparkov a svahov pripravených na freestyle.


Čo so sebou

Freeridovú výbavu: Pod Vallugou sú známe trasy vedúce prašanom, off-piste sa však dajú zísť aj svahy s upravenými zjazdovkami. Pre extra porciu adrenalínu si skúsení freerideri môžu zájsť z Vallugy do Zürs.