Pitztal

Pomer zjazdoviek (km)
18 48 14
Skipas (deň/týždeň)
51 eur / 242 eur
Sezóna
15. 9. 2018 – 5. 5. 2019

Výšková kávička na ľadovci

Na Pitztali nájdete najvyššie položenú rakúsku lyžiarsku oblasť. Na ľadovec vás dovezie do výšky 3 440 metrov nad morom nová supermoderná lanovka Wildspitzbahn za pár minút. Tam si pri vrchole Hinterer Brunnenkogel v Café 3440 môžete dať niečo pod zub alebo dostať trochu kofeínu do žíl v najvyššie položenej kaviarni Rakúska. Z panoramatickej terasy máte na dohľad viac než 50 trojtisícoviek a s nimi aj Wildspitze, najvyššiu horu Tirolska. Potom už nezostáva nič, než sa oblúčikmi alebo šusom spustiť nadol po tej nádhere. Snehové podmienky tu bývajú špičkové celú sezónu, ktorá sa na Pitztali vďaka ľadovcu začína už na jeseň a v nižšie položených strediskách Hochzeiger a Rifflsee na začiatku decembra. Rozľahlá lyžiarska oblasť ponúka 80 kilometrov skvele upravených zjazdoviek a 41 kilometrov trás voľným terénom. A ak ste fanúšikom bielej stopy, bežky si tu môžete obuť už v októbri a užiť si ich na 17 trasách dlhých celkovo skoro 100 kilometrov.


Keď si dáte pauzu

Ak máte chuť na trochu adrenalínu, skúste ľadolezenie, k dispozícii sú aj lekcie s inštruktorom. Ak ste na pokojnejšiu akciu, nenechajte si ujsť miestnu šesťkilometrovú sánkarsku dráhu v Hochzeigeri. Skĺznuť sa po nej nadol môžete aj po západe slnka pri nočných jazdách.

Forbes tip: Kde bývať

Nedávno otvorené apartmány a dedinka zložená z luxusných horských chát Pure Pitztal sľubuje pohodlie a tiež relax v tunajšom wellnesse.

https://www.pure-pitztal.com/en/index.html


Čo so sebou

Freeridovú výbavu: Tu na jazdu v nedotknutom prašane nemusíte nastúpať stovky výškových metrov, stačí vyjsť lanovkou. Strmé ryhy a kary po bokoch pitztalského ľadovca uspokoja aj profíkov a menej skúsení lyžiari sa prejdú v blízkosti ľadovcových svahov alebo pri susednom jazere Rifflsee.

Cepíny: Pitztal je ideálne miesto, kde si skúsiť lezenie v ľade. Pre milovníkov adrenalínu pripravili na Pitztali aj novú ľadovú arénu vo výške 2 600 metrov nad morom s pretekárskym a cvičným terénom v prírodnom ľade. Ako doplnok k veži Big Ben v blízkosti dolnej stanice lanovky Rifflseebahn, ktorá sa pravidelne v zime umelo zaľaďňuje, tak majú zimní lezci nové eldorádo. Môžete si prenajať skúseného inštruktora, ktorý vás zasvätí do tajov ľadolezenia a odprevadí vás na prvom výstupe.

Skialpy: Z pitztalského ľadovca sa dá dôjsť k najvyššej hore Tirolska Wildspitze vysokej 3 774 metrov nad morom a užiť si zjazd snovým prašanom.

Bežky: Na ľadovci tu môžete bielu stopu prejsť už zo začiatku jesene, bežecké trate tu upravujú od októbra.