Ski park Ružomberok – Malinô Brdo

Pomer zjazdoviek (km)
0 6.2 3.1
Skipas (deň/týždeň)
25 eur / 125 eur
Sezóna
21.12.2018 – 7.4. 2019

Raj pre lyžiarov a snowboardistov

Lyžiarske stredisko Ski park Ružomberok sa nachádza na úbočí Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1 209 m n. m. V stredisku Ružomberok – Malinô Brdo si lyžovanie užijú ako začiatočníci, tak aj pretekárski lyžiari. Pre záujemcov o snowboarding je v ski areáli Ružomberok snowboardová škola. Stredisko sa skladá z troch častí: Hrabovo, Malinô Brdo a Kalvária. Priamo v centre strediska sa nachádza 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Väčšina zjazdoviek je medzi hornou stanicou kabínky z Hrabova (900 m n. m.) a vrcholom Malinô Brdo (1 209 m n. m.). Na svoje si tu prídu aj lyžiari túžiaci po troche adrenalínu, a to vďaka možnostiam na extrémne zjazdy. V areáli je niekoľko stravovacích zariadení a bufetov, ktoré ponúkajú možnosť rýchleho občerstvenia priamo na svahu. Samozrejmosťou je parkovisko pre 450 áut.

 

Keď si dáte pauzu

Ak budete mať chuť nechať sa uniesť na vlnách relaxácie, na tento účel stačí navštíviť termálne kúpele s vodou, ktorá má teplotu 39 stupňov Celzia. Dopriať si môžete ojedinelú podvodnú masáž, perličkový kúpeľ, chromoterapiu, aromaterapiu a mnoho iných možností. To všetko na jednom mieste:

https://www.besenova.com/

 


Kde sa najesť

Reštaurácia Marína píše svoj príbeh od roku 1990 a nastavuje latku gastronómie na Orave. Svojou polohou priamo pod Hviezdoslavovým námestím na pešej zóne v Dolnom Kubíne zaručuje nerušený zážitok romantických večerov. Reštaurácia Marína ako jediná na Slovensku zabezpečuje filmový catering a kuchári varili pre také hviezdy, ako sú Richard Gere, Donald Sutherland, Angelina Jolie, Owen Wilson, Morgan Freeman, George Clooney, Nicole Kidman, Colin Firth či Ben Kingsley.

http://www.penzionmarina.sk/sk/domov/