Štrbské Pleso

Pomer zjazdoviek (km)
3.3 5.7 0
Skipas (deň/týždeň)
39 eur / 199 eur
Sezóna
8. 12. 2018 – 22. 4. 2019

Ľadovcová pýcha Slovákov

Dlhé a upravené zjazdovky, moderné lanovky, požičovne a servis lyží a občerstvenie priamo na svahu. Toto všetko vás čaká v stredisku Štrbské Pleso. Pre lyžiarov je k dispozícii osem vlekov a lanoviek, 13 zjazdoviek a na svoje si prídu aj bežkári. Najvyšším bodom je Solisko s nadmorskou výškou 1 825 m n. m. Na Solisku nájdete bufet, horskú chatu s teplou stravou a unikátne výhľady na Podtatranskú kotlinu, Kriváň a Nízke Tatry. Zjazdovky v hornej časti Soliska sú široké, len ich občas okorení nejaký ten terénny zlom. Počas pekných dní počítajte s mraveniskom lyžiarov, naopak na vedľajšej príjemne zvlnenej zjazdovke Furkota to býva voľnejšie. Na Štrbskom Plese nájdete pri skokanských mostíkoch aj funpark s atrakciami ako snowtubing, ale aj spúšťanie sa z kopca na nafukovacích vreciach alebo na veľkom rafte, kedy vás inštruktor odstrčí do prudkého rovného koryta. Novinkou je zábavná zóna s prekážkami, umiestnená v dolnej časti zjazdoviek s vlastným lanovým vlekom.


Keď si dáte pauzu

Na slovenskej strane Vysokých Tatier sa nachádza Najväčší aquapark – Aquacity Poprad, ktorý ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s termálnou vodou, 50 m plavecký bazén, detský bazén, rozsiahly vitálny svet a kryokomory. Od Štrbského Plesa je vzdialený 28 km autom alebo električkou.

Forbes tip

Grand Hotel Kempinski High Tatras je oázou luxusu na brehu Štrbského Plesa s výhľadom na majestátnu panorámu tatranských štítov. Je dostupný autom, vlakom a priletieť možno aj súkromnou helikoptérou alebo lietadlom. Na vyžiadanie sú k dispozícii aj limuzíny. 

https://www.kempinski.com/sk/strba-strbske-pleso/grand-hotel-high-tatras/hotel-location/


Kde sa najesť

Vráťte sa späť v čase a zažite jedinečný zážitok z jedla pri najromantickejšej atmosfére vo Vysokých Tatrách. Objavte eleganciu a prvotriednu gastronómiu v Grand Restaurant Hoteli Kempinski. 

https://www.kempinski.com/sk/strba-strbske-pleso/grand-hotel-high-tatras/dining/grand-restaurant/