Tatranská Lomnica

Pomer zjazdoviek (km)
5 5 1
Skipas (deň/týždeň)
39 eur / 199 eur
Sezóna
8. 12. 2018 – 22. 4. 2019

Najvyššie položený après-ski bar a najstrmšia zjazdovka na Slovensku

Skoro každé stredisko má nejaké svoje „naj“. V prípade Tatranskej Lomnice to je najvyššie položený après-ski bar na Slovensku a najstrmšia zjazdovka, ktorá vedie z Lomnického sedla. Ak budete pokračovať po jej červených a modrých úsekoch až do údolia, najazdíte slušných 5,5 km. Čierna zjazdovka je len asi desatinou celého areálu, ostatné trate sú skôr mierne. Nad strediskom sa majestátne týči Lomnický štít (2 634 m n. m.), kam vás už bez lyží vyvezie unikátna visutá kabínková lanovka. Výhľad na Vysoké Tatry si môžete ochutiť napríklad typickými bryndzovými haluškami z kaviarne Dedo. Nepočítajte ale, že sa lanovkou zveziete, kedykoľvek sa vám zachce – je nutná rezervácia, najlepšie niekoľko dní vopred. V Tatranskej Lomnici je aj Ski Múzeum, kde si môžete pozrieť trojmetrové lyže či kaviareň Humno, kde sú vystavené lyže Veroniky Zuzulovej, hokejové rukavice Mariána Hossu alebo nohavičky Paris Hilton.


Keď si dáte pauzu

Príďte sa pozrieť na Lomnický štít. Ten je so svojimi 2 634 metrami druhou najvyššou horou Vysokých Tatier a Slovenska. Samotný vrchol nie je prístupný po turistickom chodníku, ale je možné nechať sa vyviezť lanovkou zo Skalnatého plesa alebo si priplatiť za horského vodcu. Výhľad stojí za to, navyše sa tu nachádza najvyššie položená meteorologická stanica na Slovensku.

Tip partnera: Keď klesajú teploty pod nulu...

... treba dôkladne dbať na správne navrstvenie oblečenia. Neviete niekedy, akú zatepľovaciu vrstvu zvoliť? Predstavujeme vám ľahkú, skladnú budnu Peak Performance Helium Hybrid zloženú z dvoch materiálov. Na najnáchylnejších miestach je páperová výplň a na ostatných príjemný elastický materiál. Vybrať si ju môžete s kapucňou alebo bez a z rôznych farieb. A keď sa oteplí, môžete ju nosiť aj ako klasickú vrchnú vrstvu namiesto tenšej bundy. 

Forbes tip: Kde bývať

Veľmi žiadaný a turistický obľúbený je Tatragolf Resort. Nachádza sa priamo vo Veľkej Lomnici, len 5 minút chôdze od 27-jamkového ihriska golfového klubu Black Stork. Ponúka ubytovanie s panoramatickým výhľadom na Vysoké Tatry. Za príplatok je možné využiť súkromné VIP wellness centrum so saunou, vírivkou a masážami. Ubytovanie ďalej ponúka rôzne zľavy vo výške až 25 % na vstup do okolitých aquaparkov. Rezort má aj vlastný aquapark, ktorý je otvorený v júli a auguste. Lyžiarsky areál Tatranská Lomnica a termálny park Vrbov nájdete vo vzdialenosti 6 km. Rezort je vzdialený 30 minút jazdy autom od Štrbského Plesa a 15 minút jazdy od Starého Smokovca. Na letisko Poprad sa dostanete za 20 minút taxíkom. 

https://www.tatragolf.sk/